Beagle cross

 

 

Beagle Canicross a Beagle Bikejöring

 

Termín: 22.5.2005

Místo: Hlavenec - Hlavenecký les

A o co se to vlastně jedná ??? Při čtení našich odborných časopisů jsme se rozhodli k uskutečnění nove bíglí akce, ryze sportovní, ale v našem případě i bíglo - společenské. A co je Canicross a Bikejörong??? Canicross je běžec a pes, v našem případě pouze bígl a Bikejöring je cyklista a pes, u nás kupodivu opět bígl.V obojím případě rozhoduje čas a samozřejmě velmi záleží na souhře dvojice a jak pes táhne - jestli tedy páníčkovi pomáhá, nebo jeli páníčkem tažen...Z tohoto tedy vyplývá, ze psi při závodě musí být celou cestu na vodítku a v cíli se měří čas posledního z dvojice.Takže pilně trénujte a nelekejte se kilometrů, určitě nebudete jediní, kdo celou cestu nepoběží, popřípadě nepojedou na kole jak s větrem o závod a vezmou celou trasu i jako vycházku se svým miláčkem...Důležité je, ze jeden pes může být přihlášen pouze do jedné kategorie, takže si předem pečlivě rozmyslete, co Vám a Vašemu psovi bude nejvíce vyhovovat a co nejlépe zvládnete ke spokojenosti Vás obou...Na vítěze opět čekají poháry a spousta sponzorských darů, takže to určitě bude stát za to...!!!

Canicross: délka tratě 3-4 km, kategorie muži a ženy. Všichni běží stejnou trasu, s několika přírodními překážkami, po měkkých cestách s jehličím a listím, částečně po štěrkových cestách. Trať je vcelku rovná bez větších převýšení s mírným profilem.

Bikejöring: délka 7 - 8 km, kategorie muži a ženy, délka tratě pro všechny kategorie je stejná, jede se po zpevněných lesních cestách, se štěrkem a částečně s kamínky, cesty jsou rovné, s mírným profilem.Kolo si veze každý závodník své!!!

Věk závodícího psa musí být minimálně 15 měsíců!!!

Závazné přihlášky zašlete prosím nejpozději do 6.5.2005 na adresu hlavní pořadatelky. Kategorie bude otevřena při minimálním počtu 3 startujících!!!

Sraz všech účastníků: 22.května v 8 hod. ráno v místním hostinci "u Jelena" Startovné 100,- Kč (pro členy BC ČR) a 200,-Kč (pro nečleny) se hradí na místě pořadateli.

 

Barbora Budková, Hlavenec 124, 294 74, tel: 603 465 484 nebo mailem na beagle@beagle.cz  

Přihláška

 

Zpět na hlavní stranu